Adaptacja pomieszczeń w budynku z przeznaczeniem na usługi turystyczne

TYTUŁ PROJEKTU

Adaptacja pomieszczeń w budynku z przeznaczeniem na usługi turystyczne

BENEFICJENT

Piotr Czapik

MIEJSCOWOŚĆ

Nałęczów

PARTNER WSPIERAJĄCY

Lubelskie Stowarzyszenie Agroturystyczne

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 337 489,04 zł Kwota otrzymanego dofinansowania: 162 228,80 zł (60%)

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

11 miesięcy (maj 2013 r. - kwiecień 2014 r.)

STRONA INTERNETOWA

www.agroturystykaczapik.eu

CEL

Celem projektu jest wykorzystanie bogactwa środowiska i potencjału subregionu poprzez rozwijanie bazy noclegowej oraz rozwój turystyki wypoczynkowej. Oferta przeznaczona jest dla turystów wymagających szybkiej regeneracji sił fizycznych i psychicznych, w szczególności promowane będą pobyty dłuższe niż weekend.

DZIAŁANIA

Oferta skierowana jest do osób szukających wypoczynku z regeneracją organizmu a także rodzin z dziećmi którzy na co dzień nie mają czasu dla siebie. Utworzony został nowy obiekt z 12 miejscami noclegowymi. W budynku znajduje się 6 pokoi dwuosobowych z łazienkami, salon z aneksem kuchennym i jadalnią znajdującą się na parterze, dostępny do wyłącznej dyspozycji gości, klatka schodowa oraz wewnętrzna komunikacja. W pomieszczeniach zostały wykorzystane elementy dekoracyjne związane z subregionem, przyrodniczymi pomnikami, obrazami przedstawiającymi pejzaże Nałęczowa. Usługą towarzyszącą zachęcającego do dłuższego pobytu jest np. masaż relaksujący wliczony w cenę pobytu ponad weekend. Wnioskodawca zamieścił stosowne informacje o promocji projektu na stronach internetowych urzędu gminy, portalach turystycznych oraz na imprezach kulturalnych w subregionie. W ramach działań informacyjnych i promocyjnych przygotowano druk ulotek i wizytówek.

WSKAŹNIKI

Beneficjent tworząc nowy obiekt noclegowy stworzył również nową ofertę turystyczną dostosowaną do potrzeb i wymagań turystów. W kolejnych latach planowane jest rozszerzenie oferty w ramach produktu turystycznego „Agroturystyka z prawdziwego zdarzenia na wiejskich terenach subregionu”. Oferta wypoczynkowa skierowana jest do turystów lubiących turystykę wypoczynkową i oczekujących wysokiej jakości świadczonych usług. Szacuje się że gospodarstwo odwiedzi 2160 turystów w skali roku, w tym 50 % stanowić będą rodziny.