Biuro Turystyki Aktywnej OMEGA

TYTUŁ PROJEKTU

Biuro Turystyki Aktywnej OMEGA

BENEFICJENT

Agata Łysiak

MIEJSCOWOŚĆ

Strzyżowice gm. Żyrzyn

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 57 140 00,00 zł kwota otrzymanego dofinansowania: 40 000,00 zł (70%)

DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI

sierpień 2013 r.

CEL

Organizacja i obsługa imprez turystycznych dla grup zorganizowanych oraz klientów indywidualnych na terenie Puław, poprzez organizacje kajakowego safari z noclegiem w warunkach naturalnych (namiotach) oraz ogniskiem.

DZIAŁANIA

Beneficjent prowadzi wypożyczalnię kajaków, oraz organizuje spływy kajakowe po Wiśle, Wieprzu i Chodelce wraz z dodatkowymi atrakcjami turystycznymi w postaci: kajakowego safari umożliwiające odkrywanie walorów przyrodniczych dolin rzecznych, pokazy i degustacje lokalnych produktów oferowanych przez ludność miejscową (m.in. sery, swojskie pieczywo, owoce, warzywa), noclegi pod namiotami, wieczory przy ognisku. Dla dzieci i młodzieży przygotowana została specjalna oferta turystyczna w ramach której prowadzone są: spływy kajakowe wraz z zajęciami terenowymi z przedmiotów przyrodniczych, lekcje przedmiotowe z przedmiotów przyrodniczych w wąwozach oraz kamieniołomie w Nałęczowie połączone z zabawami integracyjnymi, rajdy piesze wraz z warsztatami terenowymi w Kazimierskim Parku Krajobrazowym (ekologia, geomorfologia wąwozów), warsztaty ornitologiczne w Rezerwacie Krowia Wyspa i Rezerwacie „Piskory” oraz Dolinie Wieprza, marsze orientacyjne w okolicznych lasach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów nawigacji (GPS), warsztaty fotograficzne dla młodzieży, Zielone Szkoły- kilkudniowe pobyty wraz z lekcjami w terenie, Białe Szkoły- jednodniowe lub kilkudniowe pobyty wraz z nauką jazdy na nartach i desce snowboardowej, Wakacyjne Kajakowe obozy wędrowne.

WSKAŹNIKI

Wszystkie przedsięwzięcia umożliwiają prowadzenie działalności przez cały rok. Działania nastawione są na turystykę edukacyjną. Oferta skierowana jest do odbiorców indywidualnych. Beneficjent uzyskane dochody w pierwszym okresie działalności zamierza zainwestować w rozwój firmy, dokupując jednostki pływające tj. kajaki, canou, pontony, motorówkę, namioty, sprzęt nawigacyjny i ratunkowy sprzęt wodny.