Jolanta Mazurkiewicz

BENEFICJENT

Jolanta Mazurkiewicz

MIEJSCOWOŚĆ

Stara Wieś gm. Końskowola

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 48 243,00 zł Kwota otrzymanego dofinansowania: 33 770,10 zł (70 %)

DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI

styczeń 2013 r.

STRONA INTERNETOWA

www.smakirozy.pl

CEL

Głównym celem działalności jest świadczenie usług turystyczno- noclegowych z możliwością pobytu wypoczynkowo- rekreacyjnego wraz z innymi usługami towarzyszącymi, w tym oferowanie produktu lokalnego.

DZIAŁANIA

Realizacja projektu umożliwiła utworzenie gospodarstwa agroturystycznego z 2 pokojami noclegowymi o powierzchni 14m2 i 25 m2. Na parterze znajduje się kuchnia z jadalnią,  łazienka przeznaczona wyłącznie dla gości oraz pokój wypoczynkowy. Inwestycja polegała na modernizacji pomieszczeń przeznaczonych dla turystów w szczególności doposażeniu pokoi sypialnianych, remoncie łazienki, wykonaniu wiaty grillowej wraz z materiałami (grillem ogrodowym), zakupie wyposażenia do pokoju wypoczynkowego oraz laptopa wykorzystywanego do promocji i reklamy. Goście mogą skorzystać z całodziennego wyżywienia. Ofertą specjalną jest możliwość nabycia przetworów różanych m.in. nalewek, konfitur, domowych wypieków wzbogaconych konfiturą z róży. Gospodarstwo posiada wypożyczalnię rowerów oraz wypożyczalnię kijów do nordic walking.

WSKAŹNIKI

Z oferty gospodarstwa agroturystycznego w ciągu roku korzysta około 736 osób. Oferta kierowana jest do osób, które cenią odpoczynek w ciszy, spokojnej domowej atmosferze, chcą poznać kulturę oraz dziedzictwo regionu.