Modernizacja bazy wypoczynkowej i noclegowej w gospodarstwie agroturystycznym oraz zakup wyposażenia i sprzętów niezbędnych dla turystów

TYTUŁ PROJEKTU

Modernizacja bazy wypoczynkowej i noclegowej w gospodarstwie agroturystycznym oraz zakup wyposażenia i sprzętów niezbędnych dla turystów

BENEFICJENT

Anna Stasiak

MIEJSCOWOŚĆ

Bartłomiejowice gm. Wąwolnica

PARTNERZY

W projekcie nie przewidziano udziału partnerów

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 249 307,58 zł Kwota otrzymanego dofinansowania: 148 144, 54 zł

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

14 miesięcy (maj 2013 r. - lipiec 2014 r.)

STRONA INTERNETOWA

www.nadbystra.pl

CEL

Głównym celem jest zwiększenie atrakcyjności gospodarstwa agroturystycznego położonego w miejscowości Bartłomiejowice, poprzez stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju gospodarstwa, utrzymania pozycji na rynku turystycznym oraz wzrostu dochodów w dłuższej perspektywie czasowej. Stworzono produktu turystyczny oparty na lokalnych zasobach i wiedzy o regionie.

DZIAŁANIA

W wyniku realizacji projektu powstał budynek z salą warsztatową do przeprowadzania spotkań i prowadzenia dodatkowych zajęć dla gości z udziałem mieszkańców miejscowości z zakresu wiedzy o regionie. Realizacja projektu przyczyniła się do powstania zaplecza dodatkowego w postaci kuchni letniej z grillem która jest miejscem gdzie goście mogą przygotować posiłki latem. W tym miejscu odbywają się pokazy i warsztaty z zakresu kuchni regionalnej. Dodatkowym atutem gospodarstwa jest adaptacja piwnicy na winiarnię do celów agroturystycznych, jest to miejsce w którym turyści mogą spędzać czas w oryginalnej piwniczce ze sklepieniem, degustując wina i nalewki wytwarzane przez gospodarzy. Rozbudowa budynku umożliwiła utworzenie dodatkowych 6 miejsc noclegowych. Zakupiona wanna z hydromasażem daje możliwość skorzystania z relaksujących kąpieli poprawiających samopoczucie. Pobyt uatrakcyjnia zakupiony w ramach projektu sprzęt turystyczny dla gości: rowery, narty biegowe, bilard i basen dziecięcy.

W ramach promocji gospodarstwa agroturystycznego powstała strona internetowa, ulotki, pocztówki oraz foldery reklamowe z ofertą gospodarstwa.

WSKAŹNIKI

Realizacja projektu przyczyniła się do poprawy oferty turystycznej w gminie Wąwolnica. Możliwość noclegu w komfortowych warunkach oraz zapewnione atrakcje sprawiają że turyści chętnie spędzają czas w regionie. Szacunkowo z oferty gospodarstwa agroturystycznego skorzysta około 250 osób w skali roku. W przyszłości bazując na obiektach powstałych w wyniku inwestycji przewidywane jest wzbogacenie produktu turystycznego. Do warsztatów i zajęć będzie wprowadzona nowa tematyka – plenerów artystycznych, warsztatów malarskich, warsztatów fotograficznych.