Modernizacja i rozbudowa Gospodarstwa agroturystycznego „Pod Jabłonią” w Celejowie

TYTUŁ PROJEKTU

Modernizacja i rozbudowa Gospodarstwa agroturystycznego „Pod Jabłonią” w Celejowie

BENEFICJENT

Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Jabłonią" Katarzyna Siwiec

MIEJSCOWOŚĆ

Celejów gm. Kazimierz Dolny

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

Paweł Siwiec, Regionale Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju "Wokół Bystrej"

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu 394 941,33 zł Kwota otrzymanego dofinansowania 168 995,40 zł (42,79 %)

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

9 miesięcy (styczeń- wrzesień 2014 r.)

STRONA INTERNETOWA

www.podjablonia.pl

CEL

Celem ogólnym projektu jest rozbudowa i modernizacja bazy noclegowej w Celejowie oraz wprowadzenie nowych usług w postaci pokoi przyjaznych turystom niepełnosprawnym. 

DZIAŁANIA

W ramach działania zmodernizowano budynek znajdujący się na posesji Wnioskodawcy z przeznaczeniem na kwatery agroturystyczne. Obecnie  wynajmowanych jest 14 miejsc noclegowych w 4 pokojach zlokalizowanych na piętrze budynku oraz 1 na parterze. Pokoje posiadają oddzielne łazienki, w budynku znajduje się kuchnia i jadalnia. Pokój na parterze przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przebywających opiekunów. W ramach realizacji projektu zakupiono wyposażenie pomieszczeń w celu podniesienia jakości świadczonych usług oraz dostosowania  budynku do wymogów kategoryzacji (Kategoryzację prowadzi Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Wiejskie” (PFTW GG).

Motywem przewodnim Gospodarstwa Agroturystycznego są zajęcia, potrawy i wydarzenia związane z jabłoniami. Goście mogą spędzać czas w sadach- organizowane są wieczorki w sadzie, przycinanie i szczepienie drzewek, jabłko branie, degustacja różnych odmian jabłek i ich przetworów.

WSKAŹNIKI

Gospodarstwo agroturystyczne „Pod Jabłonią” jest obiektem o wysokim standardzie usług, posiada Kategorię II (wg. PFTW GG). Przystosowane jest do wymogów poszczególnych grup docelowych w tym turystów niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, turystów aktywnych. Wnioskodawca w przyszłości planuje przygotowanie na terenie posesji nowych atrakcji - minisiłowni.