Kajakiem przez Pradolinę Wieprza

To tytuł nowego przewodnika dla kajakarzy, którzy chcą aktywnie wypocząć w niezwykle urokliwych meandrach rzeki Wieprz.

W wydawnictwie na ponad 30 stronach opisane są dwie trasy o łącznej długości prawie 40 km, które można pokonać w tempie szybkim - w ciągu jednego dnia lub turystycznie i podzielić spływ na dwa dni.

Odcinek pierwszy z Baranowa do Kośmina to dystans ponad 20 km, a drugi - z Kośmina do Borowej pod Dęblinem liczy ponad 18 km. Przebieg szlaku jest zilustrowany mapkami i zdjęciami ze spływów.

Sezon turystyczny zbliża się, więc zachęcamy Was do zaplanowania spływów kajakowych na dolnym Wieprzu. Starorzecza, zakola i meandry to nieodłączny widok podczas spływu.

Wiosną i w czasie wakacji, towarzyszyć Wam będą ptasie koncerty. Częstym widokiem są także kaczki lub łabędzie nieme.

Wydawcą przewodnika jest Społeczne Towarzystwo Oświatowo-Kulturalne (STOK) Gminy Żyrzyn. Publikacja została wydana w ramach projektu realizowanego przez STOK w partnerstwie z samorządami należącymi do Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”. Projekt był współfinansowany przez Szwajcarię ze Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Przewodnik dostępny jest bezpłatnie w punkcie informacji turystycznej w Kośminie nad Wieprzem. A tuż przed Świętami Wielkanocnymi dostaniecie go także w informacji turystycznej LROT na Starym Mieście w Lublinie.

Poniżej przewodnik w wersji elektronicznej do pobrania:

PRZEWODNIK KAJAKOWY – KAJAKIEM PRZEZ PRADOLINĘ WIEPRZA

 

11.05.2015
autor: Admin
Oceń:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Skomentuj

Autor: