Otwarcie Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”

14 kwietnia 2016 r. odbyło się otwarcie Parku rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Przedsięwzięcie jest zlokalizowane w Zespole Szkół im. J. Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym przy ul. Nadwiślańskiej 9. Organem prowadzącym placówkę jest Powiat Puławski.

Park rozrywki jest nowoczesną, interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. Obiekt oferuje rozrywkę i edukację dla różnych typów szkół, dzieci i dorosłych. Jak podkreślił podczas ceremonii otwarcia Starosta Puławski Witold Popiołek - jest to miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką. Zgromadzone eksponaty pozwalają na dokonywanie doświadczeń oraz poznanie praw przyrody. Wir wodny, działanie prądu elektrycznego, telegraf akustyczny, symulator trzęsienia ziemi to tylko niektóre atrakcje, jakich można doświadczyć w parku.

Kazimierski park rozrywki powstał w ramach projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Liderem projektu jest Powiat Puławski.

Obiekt czynny jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00, tel. kontaktowy 510 765 066, www.koszczyc.kazimierz-dolny.pl.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z otwarcia - TUTAJ

22.04.2016
autor: Admin
Oceń:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Skomentuj

Autor: