Podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności pensjonatu Folwark Walencja w Kazimierzu Dolnym poprzez wzbogacenie oferty

TYTUŁ PROJEKTU

Podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności pensjonatu Folwark Walencja w Kazimierzu Dolnym poprzez wzbogacenie oferty

BENEFICJENT

"Folwark Walencja" B. J. E. Kowalscy Sp. J.

MIEJSCOWOŚĆ

Kazimierz Dolny

PARTNERZY

W projekcie nie przewidziano udziału partnerów

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 64 700,00 zł Kwota otrzymanego dofinansowania: 38 820,00 zł (60%)

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

4 miesiące (wrzesień- grudzień 2013 r.)

STRONA INTERNETOWA

www.folwarkwalencja.pl

CEL

Podniesienie atrakcyjności obszaru Trójkąta Turystycznego poprzez zwiększenie atrakcji turystycznych dostępnych dla gości Pensjonatu. Realizowany projekt przyczynił się do podniesienia jakości świadczonych usług oraz zwiększenia liczby atrakcji dostępnych dla turystów.

DZIAŁANIE

W wyniku realizacji projektu zakupiono: 6 rowerów, stojak na rowery, 6 par kijów do nordic walking – istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia. Do dyspozycji osób lubiących tradycyjny wypoczynek przygotowano basen z profesjonalnym wyposażeniem oraz estetycznym otoczeniem. Dla osób zażywających kąpieli słonecznych zakupiono 12 leżaków które uprzyjemnią tradycyjny wypoczynek. 16 zestawów do paintballa uatrakcyjni pobyt zorganizowanym grupom. Sprzęt zakupiony w ramach projektu będzie użyteczny przez kolejne lata. Poprawa estetyki otoczenia basenów oraz doposażenie ich w prysznic i przebieralnię spowoduje że goście Pensjonatu chętniej będą z nich korzystać.

W ramach działań promocyjnych rozbudowano stronę internetową Pensjonatu Folwark Walencja. Na stronie zostały zamieszczone informacje dotyczące źródła finansowania projektu oraz nowych atrakcji dostępnych w wyniku jego realizacji. W obiekcie została umieszczona tablica informująca.

WSKAŹNIKI

Realizacja projektu przyczyniła się do podniesienia standardu obiektu, przede wszystkim poprzez uzupełnienie infrastruktury rekreacyjnej i sportowej. Dodatkowe atrakcje Pensjonatu spowodują że turyści będą chcieli pozostać w miejscowości na dłużej.