Profesjonalna agroturystyka z wędkowaniem

TYTUŁ PROJEKTU

Profesjonalna agroturystyka z wędkowaniem

BENEFICJENT

Ireneusz Błaszczyński

MIEJSCOWOŚĆ

Janowice gm. Janowiec

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 62 254,00 zł kwota otrzymanego dofinansowania 40 000,00 zł (64,25 %)

DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI

wrzesień 2013 r.

CEL

Głównym celem działalności jest świadczenie usług związanych z wynajmem pokoi, wyżywieniem oraz usługami uzupełniającymi pobyt gości w gospodarstwie. Świadczone usługi mają charakter rekreacyjno- wypoczynkowy.

DZIAŁANIA

Beneficjent posiada 2 pokoje przeznaczone dla turystów. Przyznana dotacja została przeznaczona na remont niewykorzystanego poddasza budynku mieszkalnego. Stworzyło to możliwość powstania dodatkowo 2 pokoi gościnnych. Turyści mają możliwość skorzystania z kilkudniowego pobytu. Gospodarstwo agroturystyczne świadczy całodobowe wyżywienie oraz oferuje możliwość skorzystania z kuchni letniej we własnym zakresie. Dodatkową atrakcją turystyczną jest zarybiony staw, który został udostępniony turystom do połowu ryb-  sprzęt wędkarski można wypożyczyć na miejscu. Mając na uwadze turystów ceniących aktywny wypoczynek istnieje możliwość wypożyczenia roweru. Na łąkach znajdujących się w pobliżu posesji zostaną urządzone miejsca kempingowe i namiotowe, a także plac zabaw.

WSKAŹNIKI

W następnych latach Beneficjent przewiduje utworzenie kolejnych 3 pokoi ze środków własnych. Aby zminimalizować utratę gości w sezonie zimowym, zostanie nawiązana współpraca z gospodarstwem zajmującym się hodowlą, ujeżdżaniem i wypożyczaniem koni. Rezultatem będzie organizacja kuligów, imprez na świeży powietrzu co przyczyni się do zwiększenia liczby turystów w sezonie zimowym.