„Rower dla Ciebie” utworzenie sieci wypożyczalni rowerów w Krainie rowerowej przy Bursztynowym Szlaku Greenways

TYTUŁ PROJEKTU

„Rower dla Ciebie” utworzenie sieci wypożyczalni rowerów w Krainie rowerowej przy Bursztynowym Szlaku Greenways

BENEFICJENT

Fundacja „Turystyczna Lubelszczyzna”

MIEJSCOWOŚĆ

Rudy gm. Końskowola

PARTNER WSPIERAJĄCY

Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 99 684,00 zł kwota otrzymanego dofinansowania 89 715,00 zł (89,99 %)

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

4 miesiące (kwiecień- lipiec 2013 r.)

STRONA INTERNETOWA

http://www.turystycznalubelszczyzna.pl/

CEL

Projekt przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego a tym samym dochodów mieszkańców na obszarze wsparcia poprzez utworzenie nowej usługi turystycznej w postaci sieci wypożyczalni rowerów.  Powstała sieć znacząco poprawi ofertę turystyczną subregionu, będzie doskonałym uzupełnieniem dla innych istniejących już ofert. Atrakcja przyczyni się do wydłużenia pobytu turystów na obszarze Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny- Puławy- Nałęczów”

DZIAŁANIE

Projekt zostanie zrealizowany na terenie 3 gmin (Kazimierz Dolny, Janowiec, gmina Puławy) poprzez utworzenie sieci wypożyczalni rowerów składającej się z ośmiu punktów. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Beneficjent zakupił m.in. 67 szt. rowerów, przyczepki do rowerów 6 szt., foteliki rowerowe 2 szt., kasków dla rowerzystów 38 szt., stojak na rowery, chorągiewki 67 szt,  oraz tabliczki informacyjne.

W ramach działań promocyjnych powstała strona internetowa, wykonano materiały promocyjne w postaci ulotek i map znajdujących się w punktach wypożyczalni rowerów oraz innych punktach informacji turystycznej obszaru wsparcia.

WSKAŹNIKI

W kolejnych latach po zakończeniu projektu przewiduje się inne działania które zwiększą liczbę punktów wypożyczania rowerów. W regionie powstanie nieformalna sieć współpracy podmiotów prowadzących takie punkty. Oddziaływanie produktu będzie miało szerszy zakres ponieważ przejażdżki rowerowe będą możliwe nie tylko w wyznaczonym obszarze ale także na terenie całego subregionu.