Rozbudowa budynku mieszkalnego w Kazimierzu Dolnym z przeznaczeniem na działalność turystyczną

TYTUŁ PROJEKTU

Rozbudowa budynku mieszkalnego w Kazimierzu Dolnym z przeznaczeniem na działalność turystyczną

BENEFICJENT

"KRAM" Krystyna Tuźnik

MIEJSCOWOŚĆ

Kazimierz Dolny

PARTNER WSPIERAJĄCY

Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym

KWOTA DOFINANSOWANIA

Całkowita wartość projektu: 301 678, 02 zł kwota otrzymanego dofinansowania: 144 720, 98 zł (60%)

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

9 miesięcy (maj 2013 r. - styczeń 2014 r.)

STRONA INTERNETOWA

www.tuznikowie.pl

CEL

Wykorzystanie potencjału subregionu w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej miejscowości. Stworzenie bazy noclegowej dającej szanse na spędzenie niezwykłych chwil w miejscowości a tym samym rozwoju turystyki na terenie Trójkąta Turystycznego.

DZIAŁANIA

W ramach projektu zostało utworzonych 10 miejsc noclegowych w obiekcie turystycznym. Powstała wyjątkowa oferta turystyczna skierowana do par zakochanych oraz osób świętujących rocznicę w różnym wieku, o różnym stopniu zamożności, stażu związku oraz rodzin z dziećmi. Wprowadzono nowy produkt w postaci oferty turystycznej „Zakochaj się w Kazimierzu Dolnym”. W wyniku realizacji działania powstał 1 nowy obiekt turystyczny o pow. 105 m 2  w którym znajdują się dwa apartamenty. W większym ok. 60 m do dyspozycji gości przeznaczono 2 sypialnie, salon, aneks kuchenny, balkon oraz łazienkę. W drugim apartamencie (pow. ok. 45 m2 ) znajduje się sypialnia z czterema miejscami noclegowymi, salonem oraz aneksem kuchennym. Jako dodatkowa atrakcja dla gości dostępna będzie również sala kominkowa oraz taras. W ramach wdrażania dobrych praktyk szwajcarskich promowane jest lokalne piwo „Piwo Kazimierskie” wprowadzone na rynek lokalny dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym, jest to piwo które można kupić tylko w Kazimierzu Dolnym.

WSKAŹNIKI

Po zakończeniu projektu Wnioskodawca zapewnił podjęcie działań mających na celu rozszerzenie oferty w ramach programu „Zakochaj się w Kazimierzu Dolnym” poprzez współpracę z portalami randkowymi, firmami organizującymi śluby, zaręczyny. Liczbę turystów korzystających z bazy noclegowej utworzonej w ramach projektu szacuje się na ok. 880 osób w skali roku. W budynku wykorzystywane są lokalne zasoby jako element dekoracyjny tj. obrazy na ścianach w apartamentach oraz artykuły dekoracyjne wykonywane przez miejscowych artystów.