Rozszerzenie oferty noclegowej i wypoczynkowej poprzez rozbudowę budynku gospodarczego z adaptacją na zaplecze agroturystyki

TYTUŁ PROJEKTU

Rozszerzenie oferty noclegowej i wypoczynkowej poprzez rozbudowę budynku gospodarczego z adaptacją na zaplecze agroturystyki

BENEFICJENT

Ryszard Pabisz

MIEJSCOWOŚĆ

Gmina Janowiec

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

W projekcie nie przewidziano udziału partnerów

KWOTA DOFINANSOWANIA

Całkowita wartość projektu: 99 090, 47 zł Kwota otrzymanego dofinansowania: 59 432,15 zł (60%)

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

8 miesiecy (maj - grudzień 2014 r.)

CEL

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności gospodarstwa agroturystycznego położonego w Janowcu podnosząc atrakcyjność pobytu i jakość świadczonych usług poprzez zwiększenie liczby miejsc noclegowych oraz stworzenie dodatkowych atrakcji.

DZIAŁANIA

Realizacja projektu umożliwiła rozbudowę budynku gospodarczego o 3 pomieszczenia. W jednym z pomieszczeń utworzono 4 miejsca noclegowe dla gości (przystosowane dla gości z małymi dziećmi). W kolejnym pomieszczeniu znajduje się pokój zabaw dla dzieci z wyposażeniem umożliwiającym różne formy zabawy, znajdują się w nim m.in. stoliki, krzesełka, tablica, zabawki, książki, kojec). Trzecie pomieszczenie przeznaczone dla dorosłych to pokój fitness w którym znajdują się m.in. rower stacjonarny, kołyska, steper, wioślarz, piłki lekarskie, maty, hantle, hula hop itp.). Wzbogacenie oferty o różne formy spędzania czasu wolnego wpłynęło na komfort wypoczynku rodzin z dziećmi oraz osób aktywnie spędzających czas.

W ramach promocji gospodarstwa agroturystycznego przygotowano baner oraz ulotki promocyjne.

WSKAŹNIKI

Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia ilości miejsc noclegowych w regionie oraz powstania zaplecza dodatkowego w postaci pokoju fitness oraz pokoju zabaw dla dzieci, co wpływa na atrakcyjność pobytu szczególnie w deszczowe dni.

Utworzenie 4 miejsc noclegowych w gospodarstwie agroturystycznym spowoduje wzrost liczby turystów, szacunkowo w ciągu pierwszego roku o 480 osobodni zaś w kolejnych latach o 576 osobodni.