„Świerkowe zacisze” - wysokiej jakości usługi noclegowe w Piotrowicach na obszarze wiejskim w obrębie Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy

TYTUŁ PROJEKTU

„Świerkowe zacisze” - wysokiej jakości usługi noclegowe w Piotrowicach na obszarze wiejskim w obrębie Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy

BENEFICJENT

Waldemar Skrzypik

MIEJSCOWOŚĆ

Piotrowice gm. Nałęczów

PARTNER WSPIERAJĄCY

W projekcie nie przewidziano udziału partnerów

KWOTA DOFINANSOWANIA

Całkowita wartość projektu: 60 000,00 zł kwota otrzymanego dofinansowania 40 000,00 zł (66,67%)

DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

sierpień 2014 r.

STRONA INTERNETOWA

www.swierkowe-zacisze.com

CEL

Głównym celem działalności jest utworzenie Pensjonatu „Świerkowe zacisze” w miejscowości Piotrowice.

DZIAŁANIA

Realizacja projektu umożliwiła utworzenie Pensjonatu o łącznej powierzchni 150 m2, świadczącego usługi noclegowo- żywieniowe. Na piętrze znajdują się 3 pokoje: „Igiełka”, „Szyszka”, „Kora” oraz 2 łazienki. Na poddaszu znajduje się przestronny „Apartament nad świerkami” z 2 balkonami. Znajdują się w nim aneks kuchenny, łazienka, duży salon połączony z sypialnią oraz kominek. Wyżywienie przygotowywane jest w oparciu o produkty lokalne, ekologiczne z własnego ogródka zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

Oferta noclegowa wzbogacona została o zapewnienie usług towarzyszących zakwaterowaniu m.in. pomoc w organizowaniu wycieczek pieszych i rowerowych po okolicy, kuligów, ognisk, możliwość udziału w codziennych zajęciach w gospodarstwie, zakładanie ogródka warzywnego i zielarskiego, sadku owocowego, poprzez zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych i kulturowych lokalnego środowiska.

Dodatkowo do dyspozycji gości są 3 rowery, narty oraz kijki do nordic walking wliczone w cenę noclegu.

WSKAŹNIKI

Każdego dnia obiekt może zaoferować 8 noclegów, co w skali roku daje 2920 noclegów. Nabywcami usług są osoby ceniące przyrodę, walory przyrodnicze i kulturowe, wrażliwi na piękno natury, a przy tym ceniący wysoki standard wypoczynku w obiekcie.