Turystyka wiejska - „Domek Ewy”

TYTUŁ PROJEKTU

Turystyka wiejska - „Domek Ewy”

BENEFICJENT

Ewa Piątek

MIEJSCOWOŚĆ

Dąbrówka gm. Kazimierz Dolny

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 65 384, 15 zł kwota otrzymanego dofinansowania: 40 000,00 zł (61,18 %)

DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI

wrzesień 2013 r. 

STRONA INTERNETOWA

Domek Ewy

CEL

Utworzenie działalności świadczącej usługi turystyczne z możliwością pobytu wypoczynkowo- rekreacyjnego wraz z innymi usługami towarzyszącymi w tym oferowanie produktów lokalnych, ponadto usługi związane z informacją turystyczną, organizacją imprez i wycieczek turystycznych.

DZIAŁANIA

Dom znajduje się w miejscowości Dąbrówka, do dyspozycji gości przystosowano dwa pokoje. W ramach realizacji projektu zakupiono wyposażenie pokoi, wymieniono stolarkę okienną, drzwi wejściowe, zmodernizowano łazienkę, założono instalację ciepłej wody, wykonano nowe podłogi.

Wnioskodawca  zapewnia informacją turystyczną (doradztwo), oferuje usługi związane z organizowaniem imprez i atrakcji turystycznych m.in. grillowanie, tradycyjne ognisko, wspólne przetwarzanie owoców i warzyw, spływy kajakowe po Wiśle, wspólne wieczorki z dziedzictwem kulturowym naszego regionu, wspólne prace w gospodarstwie, wieczorki rowerowe po okolicach, chodzenie z kijami nordic walking, zwiedzanie zabytków Kazimierza Dolnego i okolic.  

Oferta skierowana jest do osób oczekujących ciszy, spokoju, obcowania z przyrodą oraz dziedzictwem kulturowym.

WSKAŹNIKI

Beneficjent planuje nawiązanie współpracy z lokalną organizacją turystyczną Krainą Lessowych Wąwozów. Aby zminimalizować problem sezonowości na każdą porę roku jest przygotowywana oferta na bazie zasobów gospodarstwa, okolicy, sąsiednich gospodarstw, Gminnego Ośrodka Kultury, zabytków, dziedzictwa kulturowego, z całoroczną możliwością zwiedzania licznych zabytków.