Turystyka wiejska „U Iwonki”

TYTUŁ PROJEKTU

Turystyka wiejska „U Iwonki”

BENEFICJENT

Iwona Poniatowska

MIEJSCOWOŚĆ

Sadurki gm. Nałęczów

PARTNER WSPIERAJĄCY

W projekcie nie przewidziano udziału partnerów

KWOTA DOFINANSOWANIA

Całkowita wartość projektu: 80 931,17 zł Kwota otrzymanego dofinansowania: 39 990,00 zł

DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI

Maj 2014 r.

STRONA INTERNETOWA

www.uiwonki.naleczow.net

CEL

Głównym celem działalności jest świadczenie usług noclegowych w miejscowości Sadurki poprzez dostosowanie istniejącego zaplecza lokalowego do oczekiwań i potrzeb klientów.

DZIAŁANIA

Realizacja projektu umożliwiła utworzenie miejsca przeznaczonego do świadczenia usług wynajmu w postaci 4 pokoi odpowiednio urządzonych i wyposażonych do przyjęcia 10 gości. Klienci wynajmujący kwatery w 2 pokojach 3- osobowych i 2 pokojach 2-osobowych mają dostęp do łazienki oraz kuchni. Inwestycja polegała na zakupie i przeprowadzeniu prac remontowo- modernizacyjnych na piętrze budynku mieszkalnego.

W ofercie gospodarstwa agroturystycznego jest wyżywienie. Przygotowywane posiłki są typowe dla kuchni regionalnej, przyrządzane wg przepisów przekazywanych w rodzinie Beneficjenta od pokoleń.

Goście mają możliwość wypożyczenie kijków do nordic walking i aktywnego spędzenia czasu z wykorzystaniem dostępnych w okolicy ciekawych tras i ścieżek. W okresie zimowym organizowane są kuligi- przejazd saniami ciągniętymi przez konie, połączony z ogniskiem i wyżywieniem. Formą promocji projektu jest strona internetowa.

WSKAŹNIKI

W pierwszym roku prowadzonej działalności z oferty gospodarstwa agroturystycznego skorzystało 60 osób. Stali klienci otrzymują karty rabatowe uprawniające do zniżek podczas następnych wizyt.