Uruchomienie wypożyczalni sprzętu sportowego i rekreacyjnego

TYTUŁ PROJEKTU

Uruchomienie wypożyczalni sprzętu sportowego i rekreacyjnego

BENEFICJENT

Sylwester Sykut

MIEJSCOWOŚĆ

Młynki gm. Końskowola

KWOTA DOFINANSOWANIA

Wartość projektu: 58 659,00 zł kwota otrzymanego dofinansowania: 40 000,00 zł (68,19 %)

DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI
październik 2013 r.

CEL

Utworzenie działalności o charakterze usługowym w postaci wypożyczalni sprzętu sportowego i rekreacyjnego: rowerów, nart, desek snowboardowych, wędek, kajaków oraz utworzenie serwisu naprawy rowerów.

DZIAŁANIA

Wypożyczalnia sprzętu sportowego i serwis prowadzone są przez cały rok. Aby zachować ciągłość działalności w okresie wiosennym, letnim i jesiennym wypożyczane są rowery, wędki i kajaki zaś w sezonie zimowym narty i deski snowboardowe. W ramach działania zakupiono sprzęt rekreacyjny i sportowy na potrzeby prowadzenia wypożyczalni sprzętu oraz sprzęt komputerowy i tablice informacyjne na potrzeby promocji firmy. Zakupiono 18 rowerów: dziecięce, damskie, męskie, miejskie. Do uprawiania sportów zimowych zakupiono 8 kompletów nart z wiązaniami, butami i kijkami, 2 komplety desek snowboardowych z kaskami i goglami. Do dyspozycji wędkarzy zakupionych zostało 6 wędek z akcesoriami potrzebnymi do łowienia ryb. W wypożyczalni dostępne są 2 kajaki z wiosłami i kamizelkami.

Sprzęt wypożyczany jest na godziny lub na całe dni w zależności od zapotrzebowania. Usługa wzbogacona jest o profesjonalne doradztwo w zakresie doboru sprzętu do potrzeb turysty. Dodatkowo Beneficjent pełni rolę przewodnika który przedstawia zabytki, ciekawe miejsca oraz szlaki turystyczne.

WSKAŹNIKI

Wypożyczalnia sprzętu sportowego i rekreacyjnego wspiera obsługę ruchu turystycznego, zapewnia możliwość aktywnego wypoczynku na terenie Trójkąta Turystycznego Nałęczów- Puławy- Kazimierz Dolny, umożliwia funkcjonowanie produktu turystycznego w programie turystycznym „Sport na każdy sezon”.