„W Starej Fotografii”- wystawa promująca dziedzictwo kulturowe obszaru Trójkąta Turystycznego

TYTUŁ PROJEKTU

„W Starej Fotografii”- wystawa promująca dziedzictwo kulturowe obszaru Trójkąta Turystycznego

BENEFICJENT

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie

MIEJSCOWOŚĆ

Nałęczów

PARTNER WSPIERAJĄCY

Nałęczowski Ośrodek Kultury

KWOTA DOFINANSOWANIA

Całkowita wartość projektu: 27 040,00 zł Kwota otrzymanego dofinansowania: 22 984,00 (85 %)

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

5 miesięcy (maj- wrzesień 2014 r.)

STRONA INTERNETOWA

www.biblioteka.naleczow.net.pl

CEL

Celem projektu jest promocja miasta Nałęczów, ukazując jego unikatowe walory poprzez prezentację unikatowych zdjęć reporterskich Zbigniewa Czarkowskiego w budynkach użyteczności publicznej: Urzędzie Miejskim w Nałęczowie, Nałęczowskim Ośrodku Kultury- Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w plenerowej galerii przed Urzędem Miejskim.

DZIAŁANIA

W ramach realizacji projektu utworzono wystawę galerii oraz prezentację zdjęć w instytucjach użytku publicznego ukazujących krajobraz kulturowy trójkąta turystycznego: Nałęczów- Puławy- Kazimierz Dolny przedstawiony przed ponad 100 lat. Kuracjusze, goście Nałęczowa, mieszkańcy mieli możliwość zobaczenia unikatowych zdjęć oraz poznania historii człowieka który był pierwszym fotoreporterem Uzdrowiska w pierwszej połowie XX wieku. W wyniku realizacji projektu powstała wystawa plenerowa „Pod Lipami” znajdująca się przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie przy Bramie Parkowej, składająca się z 18 plansz PCV. Wystawy w Galerii w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej, Urzędzie Miejskim w Nałęczowie składały się ze  zdjęć (100 szt.) które wydrukowane zostały na papierze w jakości fotograficznej oraz oprawione w aluminiowe ramy. Stanowią trwały element projektu który jest ozdobą a jednocześnie przypomina historię miasta uwiecznioną w obiektywie.

WSKAŹNIKI

Projekt stał się uzupełnieniem oferty turystycznej Nałęczowa skierowanej do odbiorcy w każdym wieku, dzięki swojej dostępności- bez względu na porę dnia (w przypadku galerii plenerowej) a także ze względu na łatwość przekazu (fotografia). Szacunkowo wystawę i ekspozycję zdjęć w ciągu tygodnia obejrzało ok. 2500 osób. Projekt jest kontynuowany poprzez stałą ekspozycję.